KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113009
nr 1211 3009
Hugo Ulbrich
(1867-1928), Tyskland
Etsning, "Blick aus Beckers Schneiderwerksatt auf das Rathaus", signerad. Motivet: 29,5x24 cm
Hugo Ulbrich, tysk bildkonstnär född 1867, död 1928.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 20:09:24
250 kr
300 kr
350 kr
22 okt